Memnun kalmadığınız veya istediğiniz verimi alamadığınız tüm ürünlerimizi, 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna göre 14 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz.

Mesafeli sözleşme, satıcı veya sağlayıcı ile tüketicinin eş zamanlı fiziksel varlığı olmaksızın, mal veya hizmetlerin uzaktan pazarlanmasına yönelik olarak oluşturulmuş bir sistem çerçevesinde, taraflar arasında sözleşmenin kurulduğu ana kadar ve kurulduğu an da dâhil olmak üzere uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle kurulan sözleşmelerdir.

Kanunda internet üzerinden alınan ürünler mesafeli sözleşme kapsamına alındığı için bu ürünleri sebepsiz yere hiçbir cezai şart ödemeden pişmanlık dolayısıyla iade edilebilmektedir. Kısacası internet üzerinden alınan ürünlerde cayma hakkı kanunen zorunlu olarak tanınmaktadır.

Kanuna göre Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür.

Elektronik ürünlerde cayma hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır?
Elektronik ürünlerin “Cayma Hakkı” dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi veya eksik gönderilmesi halinde iade talebi reddedilecektir.

Kurulumu servis tarafından yapılan ürünler dahil, ürünün yeniden satılabilirliği bozulmuş ise iade şartları geçerli olamaz. Kurulum hizmeti alan müşterilerimizin iade isteğinde ödemeleri firmamız tarafından dışardan çekilen kablo ve kurulum hizmeti kesilerek geri kalan tutar ödenir.

Satın alım yapıldıktan sonra tarafınıza gönderilen “Kurulum Rehberi Sayfası” haricinde tavsiyelerimizin aksi kullanımlar, cihazlara yüksek watt verebilecek adaptörlerin takılması ve ana kartın yüksek voltaj sonucu zarar görmesi müşteri sorumluluğundadır.

Bu nedenle cihazlarımızı akım koruma priz veya UPS Destek Sistemiyle kullanmanız önemle rica olunur.

Satın alınan cihaz setlerinde yer alan kablolarda sürtünme ve aşınma meydana gelmesi nedeniyle ikinci el statüsüne geçmiş olacaktır. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında “ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması” gerekmektedir. Bu nedenle bütün top üzerinden parça olarak kesilen kablonun, 14 günlük süre içinde iadesi mümkün olmamaktadır.

Kurulum hizmet güvencesi nedir?

Firmamız kurulum hizmetini verdikten sonra (rüzgar, fırtına nedeniyle dış antenin zarar görmesi, çatıdan gelen kablonun doğa şartlarından zarar görmesi dışında) çekim konusunda yaşanabilecek durumlara karşı kurulum tarihinizden itibaren 1 ay boyunca garanti kapsamında değerlendirmektedir. 1 ay sonrasında istenen tüm servisler ücret dahilindedir.

Kurulum hizmetimizde, müşterilerimiz, kurulum sonrası cihazı test eder. İstenen performansı test etmesi halinde kurulumu yapan personelimizce Teknik Servis Formu’nu imzalayarak ürünü teslim alır.

Keşif hizmetimiz bulunmamaktadır. Firmamızın, kurulum için tarafınıza gönderdiği personeli, binanızdaki olumsuz durumlar nedeniyle veya müşterinin kurulumdan vazgeçmesi halinde servis ücreti talep etme hakkı saklıdır.

Ürün ve hizmet alımı yapan müşterilerimiz bu şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

Saygılarımızla,

MBG Bilişim Hizmetleri Tic. Şti.